KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13475265
nr 1347 5265
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsning, Signerad, numrerad 4/50, daterad -81. Handkolorerad. Bladets mått: 50x40 cm, oramat löst blad
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
måndag 14 september 2020
kl 18:19:32
300 kr
350 kr
400 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
700 kr
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund